ANEX ARTM-2110 Ryutsu Bit, Double-Ended +2 x 110, Set of 2
★★★★★ 4.8 145 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.golanhomecare.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Torsion part absorbs shock and prevents cam-out. Strong and durable. Double head type with strong tip. Set Quantity: 2 Shape: Double head Tip Size: Plus (+2) Total length: 4.3 inches (110 mm) Groove position: 0.5 inches (13 mm) Shaft diameter: 0.25 inch (6.35 mm) hexagonal shaft Surface treatment: barrel treatment Magnet: Yes. Packaging: Card/Blister Pack
  • Size: Blade tip x total length: plus 0.08 x 4.3 inches (2 x 110 mm)
  • Bit form: Plus, both heads
  • Quantity: 2
  • Specifications: Magnetic
Set Name Set of 2
Brand Name Anex
Unit Count 1.0 Count
Item Length 4.3 Inches
Item Weight 50 Grams
Drive System Cross
Finish Types Polished
Manufacturer アネックスツール(Anex)
Model Number ARTM-2110
Material Type anex
Item Type Name Dragon Toughness Bit
Number of Pieces 1
Included Components No
Drive Bit Shank Style hex shank
Manufacturer Part Number ARTM-2110
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
145 ratings | 59 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (126)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (15)